• Organizacja dnia

6.30- 7.45

Rozpoczęcie dnia w przedszkolu, schodzenie się dzieci, kontakty indywidualne z dziećmi i ich rodzicami, swobodna działalność dzieci, zabawy ogólnorozwojowe, tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne.
          Ćwiczenia słuchowe, oddechowe, ortofoniczne, artykulacyjne.
          Przygotowanie pomocy i materiałów do zajęć i zabaw.

7.45- 8.00
          Porządkowanie sali,  ćwiczenia poranne, zabiegi higieniczne, przygotowanie do posiłku.
          8.00- 8.30
          Śniadanie- doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.
          Zabiegi higieniczne po śniadaniu ( mycie zębów).
          8.30- 9.00
          9.00- 9.45
          Zajęcia dydaktyczne z realizacją podstawy programowej MEN.
          Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjno- wychowawczych wyzwalających twórczą postawę i ekspresję dzieci o charakterze  poszerzającym temat lub kształtującym.
          Zajęcia kierowane przez nauczyciela, zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, muzyczne.

9.45- 10.00
          10.00- 11.00
          Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe, sportowe, rekreacyjne ( w razie braku pogody w    sali). Zabawy badawcze, poznawanie różnych środowisk przyrodniczych.
          11.00- 11. 30
          Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.
          Przygotowanie do obiadu – porządkowanie sali, czynności higieniczne.

11.30- 12.00
          Obiad – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego
          spożywania posiłku.
          12.00- 14.00
          Odpoczynek na leżakach.
          Zabawy, zajęcia o charakterze relaksacyjnym ( rozluźnienie, wyciszenie dzieci
          za pomocą różnych technik relaksacji np. elementy bajkoterapii, muzykoterapii).
          14.00- 14.20
          Podwieczorek.
          14.20- 16.30
          Zabawy zorganizowane i dowolne z inicjatywy dzieci, zajęcia plastyczne, muzyczno- ruchowe, zabawy w teatr, praca nauczyciela o charakterze obserwacyjnym i wyrównawczym, korekcyjnym, stymulującym, gry edukacyjne  z małym zespołem, kontakty indywidualne z rodzicami, rozchodzenie się dzieci.
          Przedstawiona organizacja dnia ma charakter ramowy , mogą wystąpić niewielkie zmiany w zależności od grupy.

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sząbruku
      • sekretariat 08:00 - 14:00 tel/fax 89 513 05 87 świetlica 89 513 09 12 biblioteka 513 221 993 przedszkole 89 513 05 08
      • ul. Andrzeja Samulowskiego 1 11-036 Gietrzwałd Poland
      • Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sząbruku: Bolesław Korosteński Wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sząbruku: Agnieszka Dudek Sekretarz Szkoły: Małgorzata Bondarenko