• Akt nadania imienia szkole

Szkoła Podstawowa im. Rodzin Warmińskich

• W czerwcu 2012 roku kapituła złożona z przedstawicieli rady pedagogicznej, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Sząbruku wybrała imię przyszłego patrona szkoły. Zgłoszeń było kilka, ale jednogłośnie zdecydowano, że propozycją, która zostanie skierowana w formie wniosku do Rady Gminy będzie imię patrona zbiorowego – „Rodziny Warmińskie”.
            Szkoła z rodzinami nierozerwalnie tworzą związek niezależnie od czasów, tendencji politycznych i kulturowych. Żyjemy na historycznej Warmii, poznajemy tradycje mieszkających tu dawniej ludzi, wnosimy nowe wartości, nie zapominając ,że tylko zgodna współpraca domu rodzinnego i szkoły może przynieść sukces osobisty każdego człowieka, budować tożsamość naszych rodzin, regionu i kraju.
            Na sesji listopadowej dyrektor szkoły złożył wniosek do Rady Gminy, aby uchwałą nadać szkole w Sząbruku imię „Rodzin Warmińskich”.
            Zbigniew Kukuć

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sząbruku
      • sekretariat 08:00 - 14:00 tel/fax 89 513 05 87 świetlica 89 513 09 12 biblioteka 513 221 993 przedszkole 89 513 05 08
      • ul. Andrzeja Samulowskiego 1 11-036 Gietrzwałd Poland